naszemarki fuji mimaki gunsjet iecho metamark colormax

moduly i narzedzia baner

Plotery rolowe

Zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie dostępne były maszyny przeznaczone dla wymagających klientów. Wśród nich zaś znajdują się plotery tnące rolowe, m.in. marki Mimaki, Graphtec oraz Summa, w których zasadniczą częścią konstrukcyjną jest bęben (rolka), na którym odbywa się cięcie. Materiał przeznaczony do obróbki przesuwa się w osi X, natomiast głowica tnąca porusza się w osi Y. Możliwe jest także przesunięcie noża bez cięcia lub z delikatniejszym dociskiem, który prowadzi jedynie do nacięcia np. pierwszej warstwy materiałów z podkładem silikonowym, papierowym. Z uwagi na prostą konstrukcję ploterów rolowych, realizację skomplikowanych projektów polecamy wykonywać na rozwiązaniach stołowych. W tej grupie najbardziej popularne są maszyny marki Summa. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiego urządzenia - zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Plotery rolowe - jakie mają zalety?

Sprzęty należące do tej kategorii często pracują pod dużym obciążeniem, a jednocześnie zapewniają wydajność i satysfakcjonującą jakość wydruku. Plotery tnące rolowe, np. marki Mimaki, Graphtec oraz Summa, są doskonałe m.in. dla firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji materiałów reklamowych. Do głównych zalet tych maszyn należą precyzja i jakość cięcia. Są zdolne wycinać nawet małe kształty przy zachowaniu perfekcyjnej powtarzalności i dokładności. Mogą pracować z różnymi materiałami - począwszy od folii przez papier i winyl aż po tkaniny. Urządzenia marki Mimaki i inne proponowane modele są relatywnie proste w obsłudze i wyposażone w intuicyjne panele sterowania.

Jak wybrać ploter dla siebie?

Warto sprawdzić, czy dany model tnący rolowy pracuje na materiałach, z których chcesz korzystać w swojej pracy. Ponadto należy określić m.in. maksymalną szerokość cięcia, prędkość, nacisk i offset noża, decydujące o wydajności danego sprzętu i jakość jego pracy, a także rodzaj zastosowanego oprogramowania i kompatybilność z programami wykorzystywanych w firmie. Jeśli masz wątpliwości, który ploter tnący rolowy spełni Twoje oczekiwania, zastanawiasz się, czy właściwym wyborem będzie dla Ciebie konkretne urządzenie marki Mimaki, Graphtec lub Summa - zachęcamy do kontaktu z obsługą Fastcom. Pomożemy dobrać maszynę spełniającą przedstawione przez Ciebie kryteria.