naszemarki fuji mimaki gunsjet iecho metamark colormax

METAMARK

 

Matemark - folie i laminaty polimerowe, wylewane

Firma Fastcom dostarcza najlepsze rozwiązania dla producentów grafik, reklam oraz szyldów, co jest możliwe dzięki współpracy z marką Metamark. Jako bezpośredni dystrybutor oferujemy materiały do cięcia i druku, takie jak folie oraz laminaty polimerowe, monomeryczne i wylewane. Dysponujemy także środkami chemicznymi do usuwania kleju, czyszczenia powierzchni i aplikacji na mokro. Metmark to niekwestionowany lider w branży trudniącej się produkowaniem i dostarczaniem artykułów do tworzenia znaków.

Doskonała jakość materiałów Metamark

Marka została założona w 1992 roku w Wielkiej Brytanii. Przez lata osiągnęła znaczący rozwój, co pozwoliło jej na pozyskanie partnerów w ponad 50 krajach. Dzięki temu produkty Metamark są dostępne na całym świecie. To, co w szczególności wyróżnia brytyjską firmę, to doskonała jakość materiałów. W trosce o bezpieczeństwo planety wykorzystuje zrównoważone surowce, które są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oraz podlegają recyklingowi. Dzięki temu artykuły są nie tylko trwałe, ale również ekologiczne.

Produkty Metamark wyróżniają się doskonałą trwałością i wyrazistością kolorów. Firma stosuje najwyższej jakości materiały, które zapewniają ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych, promieniowaniem UV i ścieraniem. To sprawia, że folie i laminaty Metamark są nie tylko estetyczne, ale także odporne na warunki zewnętrzne, co jest niezwykle istotne w przypadku zastosowań reklamowych.

Metamark

Laminaty i folie do druku Metamark

Jednymi z materiałów, które proponuje brytyjska marka, są laminaty i folie do druku. Tego typu produkty Metamark przeznaczone są m.in. do tworzenia systemów wystawienniczych, szyldów, billboardów, tablic reklamowych oraz aplikacji pojazdowych. Dzielą się na trzy główne rodzaje:

  • polimerowe - stosuje się je w średnioterminowych aplikacjach, przeważnie zewnętrznych. Charakteryzują się rozciągliwością i dobrym przystosowaniem do lekko pofałdowanych powierzchni. Świetnie przyjmują atrament, zapewniając wysoką jakość wydruków.
  • monomeryczne - wykorzystuje się je w krótko- i średnioterminowych aplikacjach, głównie wewnątrz i na płaskich powierzchniach. Pozwalają wydobyć na wydrukach mocno nasycone kolory.
  • wylewane - przeznaczone w długoterminowych aplikacjach, zwykle do oklejania samochodów. Są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia zewnętrzne.

Folie do cięcia Metamark

Kolejnymi produktami są folie do cięcia. W tej kategorii wyróżnia się dwa rodzaje: polimerowe z klejem kanalikowym i wylewane. Pierwsze z nich są łatwe w obróbce, co pozwala uzyskać idealną wydajność cięcia. Doskonale nadają się do grafiki na płaskich i zakrzywionych powierzchniach. Z kolei folie wylewane najlepiej sprawdzą się do aplikacji na pojazdach. Cechują się odpornością na wysokie temperatury i ścieranie.

Chemia Metamark

Odpowiednie przygotowanie powierzchni do nałożenia mediów jest kluczowym procesem. Metamark ułatwia go dzięki czyszczeniu krok po kroku, oferując produkty, które pozwalają stworzyć idealne wykończenie. Są to:

  • silny środek czyszczący - opracowany do skutecznego usuwania zanieczyszczeń takich jak np. klej, smoła, smar i inne. Nadaje się również do usuwania resztek klejów na bazie rozpuszczalników. Po aplikacji należy użyć środka do czyszczenia powierzchni Metamark.
  • środek do czyszczenia powierzchni - najlepszy środek czyszczący o pojedynczym działaniu. Metamark Surface Cleaner usuwa łagodny tłuszcz lub silikon, folię i inne zanieczyszczenia aby pozostawić dobrze oczyszczoną powierzchnię, gotową do nałożenia winylu.
  • środek ułatwiający aplikację na mokro - posiada zaawansowana formułę ułatwiającą aplikację na mokro. Nadmiar płynu szybko wysycha aby pozostawić idealne wykończenie.