Summa S One series

Kup teraz

Charakterystyka urządzenia

Produkty opracowane przez Summa wyróżniają się niezawodnością, trwałością i wszechstronnością. Również nowa linia produktów S One jest budowana według surowych wymagań, specyficznych dla produktów Summa, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i w całości opracowywane z myślą o użytkowniku.

Plotery S One ™ z nożem wleczonym zbudowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie posiadają wiele inteligentnych funkcji zapewniających najwyższą dokładność cięcia konturów w drukowanej grafice. To połączenie zaawansowanych funkcji sprawia, że ploter rolkowy S One jest elastyczną i przyszłościową maszyną, która może rozwijać się wraz z aspiracjami i celami Twojej firmy. Teraz i przez wiele lat.

 

 • szybki i bardzo dokładny nóż wleczony
 • specjalny nóż do grubych folii, umożliwiający np. wycinanie w foliach do piaskowania
 • panel sterujący dotykowy kolorowy
 • program Summa Cutter Control do pełnej obsługi plotera bezpośrednio z komputera
 • flash EPROM (możliwość uaktualniania BIOSu)
 • automatyczna diagnoza plotera po włączeniu zasilania
 • system obsługi mediów w rolce i arkuszach w standardzie
 • port USB, LAN, WIFI
 • nóż do odcinania folii
 • duży bufor danych
 • przewidywanie wektorowe oraz wygładzanie łuków i krzywych poprzez zastosowanie specjalnych algorytmów
 • unikalna funkcja OPTICUT kompensująca wpływ zużycia noża na jakość cięcia
 • polski język na panelu LCD

Dostępne modele:

- S1 D60 (60cm)
- S1 D120 (120cm)
- S1 D140 (140cm) /D140FX (140cm)
- S1 D160 (160cm)

 

 

Cechy główne

CECHY NOWEJ SERII PLOTERÓW S ONE

JAKOŚĆ:

Summa słynie z niezwykle trwałych i niezawodnych maszyn. Jakość to najważniejszy priorytet dla całego zespołu Summa. Summa dostarcza nie tylko trwały i niezawodny produkt ale także pozwala spełnić najwyższe standardy rynkowe swoim użytkownikom.

Summa gwarantuje precyzję cięcia nawet na 8 metrowych projektach, nawet po wielu latach intensywnej pracy.

Plotery Summa objęte są 2 letnią gwarancją.

FUNKCJONALNOŚĆ:

Cięcie folii jest głównym zadaniem ploterów rolkowych S One. Summa rozwinęła plotery S One aby spełnić tę potrzebę we wszystkich aspektach. Jeśli chcesz wykonywać długie prace, jeśli chcesz, aby praca została wykonana na czas i jeśli chcesz uzyskać idealne cięcie bez żadnych kłopotów – S One jest właśnie dla Ciebie. S One oferuje to wszystko i więcej. Możliwe jest nawet cięcie wokół wstępnie wydrukowanych zadań.

ZGODNOŚĆ:

Plotery Summa są popularne na całym świecie. Sterowniki do tych maszyn są dołączone do prawie każdego oprogramowania do tworzenia grafiki reklamowej. Plotery S One zawierają wszystkie narzędzia niezbędne do szybkiego i łatwego podłączenia do istniejącego systemu – są kompatybilne z większością RIP-ów.

GŁOWICA WLECZONA:

Technika noża wleczonego jest najczęściej stosowana na rynku. Najważniejszą jej zaletą jest prostota i niezawodność.

Wszechstronna głowica tnąca S One umożliwia szybkie przełączanie między nożami standardowymi, nożami do grubego materiału, pisakami lub narzędzia do dziurkowania (do tworzenia perforowanych szablonów).

Dzięki sile cięcia do 600 gramów, przystępny cenowo ploter S One przewyższa wysokiej klasy plotery wielu producentów. Chcemy podkreślić, że głowica tnąca S One jest zbudowana i przetestowana pod kątem wytrzymania tych wysokich nacisków. 600 gramów to nie jest tylko wartość szczytowa! Z opcjonalnym nożem do piaskowania, można ciąć materiały o grubości do 0,8 mm.

Uwaga: wersja 140FX ma siłę nacisku do 400 gramów.

Zaawansowane oprogramowanie wewnętrzne Summa zapewnia jakość i wszechstronność, której nie można znaleźć w żadnym innym ploterze wleczonym. Wyjątkowa funkcja OptiCut ™ eliminuje wady spowodowane zużyciem noża. Funkcja FlexCut umożliwia przecinanie papieru, kartonu, a nawet winylu.

PROWADZENIE MATERIAŁU:

Prowadzenie materiału jest jedną z najważniejszych kwestii podczas cięcia folii. Najmniejszy błąd w przesuwie materiału może wiązać się ze stratą folii, czasu i pieniędzy.

Summa poświęca masę uwagi aby zapewnić doskonałe i bezbłędne prowadzenie mediów w ploterach S One. Wałek napędowy z technologią MicroSprocket™ zapewnia prowadzenie materiału bez poślizgów. Powtarzalność cięcia jest gwarantowana na długości 8 m. Tytanowe pokrycie rolek wałka napędowego zapewnia wieloletnią trwałość przy nawet najbardziej intensywnej pracy.

Plotery Summa umożliwiają załadowanie rolki o dowolnej szerokości pomiędzy szerokością minimalną i maksymalną zależną od specyfikacji danego modelu. W ten sposób resztki folii mogą być wycinane z minimalnym marginesem.

Kołnierze prowadzące dołączone do każdego plotera zapewniają utrzymanie rolki materiału we właściwej pozycji i ułatwiają prowadzenie mediów.

W miarę postępującego wycinania materiał odkłada się samoczynnie do siatkowego kosza na materiał. Siatka zapobiega odkładaniu się kurzu wewnątrz kosza, wszelki pył wypada przes siatkę na podłoże. Dzięki temu nasz wycięty materiał nie ulegnie zabrudzeniu. 

FLEXCUT:

Funkcja FlexCut umożliwia cięcie perforowane pozwalające na wypchnięcie wycinanego obiektu z arkusza czy rolki. Uzyskujemy to za pomocą dwóch sił nacisku.

Jedna siła pozwala ciąć media na wylot, druga siła tnie pozostawiając cienką warstwę podkładu. W ten sposób utworzona zostaje linia cięcia umożliwiająca oddarcie lub wypchnięcie wycinanego kształtu.

Tyb FlexCut zawiera optymalizacje przeznaczone do wycinania szerokiej gamy materiałów.

Przełączenie maszyny w tryb pracy FlexCut nie wymaga zmiany pozycji noża - wszystko jest wykonane poprzez wewnętrzne oprogramowanie.

WYDAJNOŚĆ:

Plotery wyposażone są w serwomotory.

Wszystkie plotery przetwarzają dane projektów w sposób umożliwiający wycinanie skomplikowanych kształtów i czcionek ze zwiększoną efektywnością. Unikalna funkcja OverCut (Nadcięcie) pozwala na łatwiejsze obieranie folii zwiększając tym samym wydajność Twojej produkcji.

Plotery S One czerpią ze sprawdzonej wiedzy firmy Summa uzyskanej na przestrzeni lat poprzez rozwijanie poprzedników obecnej generacji - SummaSign, SummaCut, S Class. Wiedza ta połączona jest z obecnie dostępną technologią a efektem tej kombinacji jest model S One.

S One to najnowocześniejsza inżynieria, wyrafinowane oprogramowanie i wszechstronne ulepszenia połączone w jedną całość, aby zapewnić niezrównane osiągi.

Technologia TurboCutTM pozwala zwiększyć ogólną predkość cięcia nożem wleczonym aż do 40%.

INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA:

W ploterze S One zastosowanych jest kilka inteligentnych rozwiązań optymalizujących dane wycinania. Najnowocześniejsze techniki i lata doświadczeń powodują, że ploter S One będzie posiadał silną pozycję na rynku.

Wszystkie plotery S One przetwarzają wektory by z wyprzedzeniem dostosować parametry cięcia. Cięcie skomplikowanych kształtów odbywa się ze zwiększoną efektywnością. Czas cięcia jest znacząco zredukowany. Krzywe są gładsze a silniki mniej obciążone co wpływa na ich zwiększoną trwałość.

Funkcja OverCut (Nadcięcie) pozwala na łatwiejsze obieranie folii. Funkcja OptiCut kompensuje zużycie noża. Więcej rozwiązań, takich jak „wygładzanie” lub „powiązanie” umożliwia ponowne obliczenie i poprawę danych cięcia.

CIĘCIE KONTUROWE:

Używanie różnych kolorów markerów to nie problem dla ploterów Summa z sensorem OPOS X. Sensor jest bardzo czuły i pracuje w szerokim spektrum światła. Sensor potrafi odczytać markery nawet przez gęsty laminat podłogowy o nierównej powierzchni.

Wszystkie plotery S One wyposażone są w sensor OPOS X, który wprowadza wycinanie konturowe na wyższy poziom.

Dostępne metody wyrównania to:

 • OPOS X
 • OPOS XY
 • OPOS XY2
 • OPOS Barcode
 • OPOS Xtra

KOMPATYBILNOŚĆ:

Summa oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do podłączenia plotera do istniejącego systemu.
 • Oprogramowanie GoSign jest w komplecie z każdym ploterem S One,
 • Ploter S One posiada 2 porty do komunikacji - Ethernet oraz USB,
 • Sterowniki Summa pozwalają pracować na różnych platformach,
 • Summa posiada unikalne narzędzia do kontrolowania plotera z poziomu komputera.

ŁĄCZNOŚĆ:

Summa była pierwszym producentem, który zastosował pełnoprawny port USB w swoich ploterach tnących. To kolejny dowód na to, że Summa technologicznie jest na pierwszym miejscu. Dzięki portom USB 2.0 oraz Ethernet ploter S One może być podłączony do większości komputerów dostępnych na rynku. Kabel USB o długości 5 m znajduje się w zestawie.
Dodatkowo we wszystkich urządzeniach S One dostępny jest moduł Wi-Fi.
Uwaga: Wi-Fi należy odblokować po zarejestrowaniu swojego urządzenia. Wi-Fi jest dostępne tylko w Europie, USA i Kanadzie.

OPROGRAMOWANIE DO KONTROLI:

Summa Cutter Control to wyjątkowe narzędzie, które kontroluje ploter S One. Może odczytywać i kontrolować wszystkie ustawienia.
Summa Cutter Control pozwala zapisywać ustawienia na dysku twardym.
Summa Cutter Control pozwala kalibrować media w obu kierunkach - X i Y.
Summa Cutter Control ułatwia czynności serwisowe i pozwala na zdalną pomoc.
Summa Cutter Control pozwala również w prosty sposób aktualizować oprogramowanie wewnętrzne (firmware).

GOSIGN:

GoSign jest dołączony bezpłatnie do wszystkich nowych ploterów rolkowych Summa. Umożliwia import plików PDF, SGP, OXF i DXF. Skaluje, obraca i przygotowuje projekt do cięcia. GoSign może dodać ramkę w celu łatwiejszego obierania i może zautomatyzować niektóre zadania.
GoSign zawiera następujące funkcje:
 • Menedżer materiałów - pozwala zapisać różne ustawienia materiału, takie jak prędkość, nacisk, profil dla OPOS CAM
 • Możliwość tworzenia własnych zestawów akcji w celu automatyzacji przepływów pracy
 • Dostępny w kilku językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, polskim i holenderskim
 • Dostępne jako wtyczka do programów CorelDRAW i Illustrator
 • Możliwość jednoczesnego sterowania wieloma urządzeniami Summa
 • Dostosowanie do pracy w sieci
 • Możliwość cięcia na podstawie kolorów
 • Obejmuje obsługę funkcji podwójnego cięcia, która łączy w sobie Kiss-Cut i FlexCut w jednym zadaniu
 • Obejmuje funkcję sortowania w celu zwiększenia produktywności
 • Filtr do importu plików DXF - użyteczne dla użytkowników CAD
 • Rozpoznawanie znaczników OPOS
 • Odczytywanie plików PLT
Funkcje w wersji PRO:
 • Hot folder - folder do którego zapisujemy pliki w celu ich automatycznego wycinania
 • OPOS CAM Twin workflow, połączenie siły OPOS X plotera rolkowego oraz plotera stołowego w jednym zadaniu (funkcja ta nie działa na S One)
 • Funkcja Barcode

MACSIGN:

MacSign Cut to zbiór wtyczek i funkcji dla Adobe Illustrator. Dodana funkcjonalność obejmuje bezpośrednie wyjście z Illustratora do plotera. Szczegóły na stronie www.summa.com
MacSign wymaga rejestracji na stronie producenta http://www.softeamweb.com/

STEROWNIKI:

Ploter S One rozumie wiele języków cięcia, ułatwiając współpracę z oprogramowaniem wektorowym.
Modernizacja starych maszyn Houston, SummaGraphics lub Summa to bułka z masłem - obecne maszyny są nadal kompatybilne ze starymi sterownikami
Jeśli Twoje oprogramowanie nie ma sterownika Summa, S One akceptuje również obszerny podzbiór poleceń HPGL i HPGL2.
Wszystkie plotery Summa zawierają natywny język sterowania, który pozwala na odczyt i zmianę wszystkich parametrów za pomocą komputera.
Otwarta architektury pozwala na opracowanie przyjaznych dla użytkownika interfejsów w programach do tworzenia grafiki.
Plotery Summa są obsługiwane przez wszystkie główne programy do grafiki reklamowej, zarówno na platformach PC jak i Mac.