Ploter VersaUV Roland LEJ-640

Roland VersaUV LEJ-640

Kup teraz

Charakterystyka urządzenia

Oparty na wielokrotnie nagradzanej technologii VersaUV, najnowsze osiągnięcie firmy Roland ploter hybrydowy VersaUV LEJ-640 drukuje w konfiguracji CMYK oraz biały i werniks.
LEJ-640 pozwala na druk na miękkich materiałach na roli, a także na materiałach sztywnych jak płyta PCV do grubości 13mm bez zniekształceń materiału dzięki użyciu lamp UV, które nie emitują ciepła podczas suszenia atramentu. Dodatkowo stół podający i odbierający z prowadnicą do materiałów zapobiegającą wyginaniu się materiału podczas docisku rolek przesuwających.

Atrament ECO-UV

LEJ-640 drukuje atramentem ECO-UV w trzech konfiguracjach:

CMYK + biały + werniks daje wysoką jakość wydruków z szerokim wachlarzem zastosowań dając możliwość druku w połysku lub w macie a także na efekty uwypuklenia wydruków.
CMYK + biały + biały daje większą nieprzeźroczystość materiału bez zwalniania druku.
CMYK + werniks + werniks daje możliwość warstwowego druku w celu uzyskania efektu 3D, a także do tworzenia niepowtarzalnej tekstury materiałów.

Lampy UV-LED

Nowy LEJ-640 posiada najnowszej generacji lampy UV-LED. Lampy są energooszczędne I starczają na 10 000 godzin pracy. Lampy automatycznie przesuwają się na odpowiednią pozycję dla uzyskania najwyższej jakości wydruków.

System automatycznej cyrkulacji atramentu zapobiega osadzaniu się pigmentu w białym atramencie oraz jego zasychaniu.

Technologia druku

Wbudowany czujnik wysokości głowicy jest w pełni zautomatyzowany co pozwala na bezpieczne drukowanie w stałej bardzo wysokiej jakości 1440 x 1440 dpi. Ponadto Roland LEJ-640 posiada system Roland Intelligent Pass Control™ zapobiegający powstawaniu tzw. paskowania (bandingu) nawet przy wysokich prędkościach druku.

VersaUV pozwala uzyskać niepowtarzalne efekty druku dzięki połączeniu kolorów CMYK z kryjącym kolorem białym który dzięki swoim właściwościom daje możliwość druku na powierzchniach przeźroczystych, a także użytku jako podkład na kolorowe powierzchnie w celu zwiększenia intensywności kolorów.

LEJ-640 pozwala także na uzyskanie efektu trójwymiarowych wydruków dzięki nakładaniu lakieru (werniks) warstwowo. Istnieje możliwość druku opcją mat i połysk, a także dołączony zestaw 72 gotowych do użycia szablonów wzorów do nadruku wypukłego.