Laminaty Clearstar

Laminaty płynne

W naszej ofercie posiadamy laminaty matowe oraz błyszczące, do laminacji wszelkiego rodzaju wydruków a także samochodów.

Płynne laminaty są korzystne cenowo, łatwe w aplikacji oraz nie wymagają specjalistycznego wyposażenia. Koszt laminacji płynnej jest niewspółmiernie niski w porównaniu do wyników, wydruk nabiera szlachetności, odporności na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i UV.

Wydruk przygotowany do laminowania, powinien być suchy, czysty a nade wszystko, jeśli jest zadrukowany atramentem solwentowym, powinien przez co najmniej 12 godzin odparować zanim go zalaminujemy. Zbyt krótki czas pomiędzy drukiem a laminacją, skutkować może łuszczeniem się laminatu, zwijaniem materiału, nadmiernym naprężeniom, które utrudnią nam aplikacje grafiki, a nawet uszkodzeniem wyglądu grafiki.

Jeśli chodzi o laminację najskuteczniejszą metodą, jest laminowanie maszynowe, które daje przewagę, ponieważ laminat jest rozprowadzany na powierzchni wydruku w stałej zadanej grubości, wydruk jest wysuszany, a następnie zwijany na rolkę.

Laminowanie ręczne jest nieco trudniejsze i na pewno wymaga pewnego doświadczenia. Używamy wałków, pędzli, ściereczek, mopów, które na powierzchni nie zostawiają włosków.