Roland Printer Assist

Czy wiesz że Roland RF-640 posiada możliwość komunikacji za pomocą iPad'a a dokładnie mówiąc za pomocą aplikacji Roland Printer Assist? Sama aplikacja jest dostępna z poziomu App Store zupełnie za darmo. Po uruchomieniu wystarczy, że nasz ploter będzie w tej samej sieci co iPad i już możemy cieszyć się widokiem takiego o to menu.

 

Roland Printer Assist

 

 

Sama aplikacja jest bardzo intuicyjna i nie powinna sprawić nikomu większych problemów. Nie jest to niestety zamiennik manualnego menu, ale mimo wszystko posiada parę przydatnych opcji. Dzięki Roland Printer Assist możemy na przykład sprawdzić czy ploter aktualnie drukuje czy też zakończył pracę. Możemy uruchomić czyszczenie lub wydrukować „test print”. Otrzymujemy również informację o pozostałej ilości atramentu.

 

 

Z bardziej zaawansowanych opcji mamy do wyboru konfigurację podgrzania stołu, wysokości karetki, kalibracji posuwu, kalibracji Bidirectional oraz ustawienia dosuszania po wydruku.

 

Roland Printer Assist

 

 

Aplikacja Roland Printer Assist daje nam również możliwość przeprowadzenia krok po kroku podstawowych czynności konserwacyjnych, jak i zapisywania oraz odczytywania wcześniej zapisanych konfiguracji.

 

Roland Printer Assist   Roland Printer Assist